Home › Jak utrzymać poziom wagi po odchudzaniu?

Jak utrzymać poziom wagi po odchudzaniu?

Mnóstwo osób żyje w fałszywym mniemaniu, że dieta to tylko chwilowy okres w ich życiu. To właśnie jest najczęstsza przyczyna powrotu do wagi sprzed procesu tracenia zbędnych kilogramów.

Fachowcy uwydatniają, że restrykcyjne odchudzanie, jakie zresztą nie zawsze jest słuszne, powinno stanowić wyłącznie swego rodzaju początek do późniejszych metamorfoz.

Pewnie jest szczupleć około pięciu kilogramów w ciągu miesiąca.

W owym czasie organizm ludzki "nie wariuje" oraz nie domaga się dostarczania mu tych czynników, do jakich przyjmowania był dostosowany.

Pierwszym etapem tracenia wagi ma być w związku z tym jednodniowa głodówka, która pozwoli oczyścić nam się z nagromadzonych toksyn.

Kolejny etap to dieta właściwa.

Tutaj wybór jest w samej rzeczy bardzo obszerny. Najogromniejszą popularnością z racji efektywności cieszy się jednak wysokobiałkowa dieta Dukana, dieta 1500 kcal, dieta kapuściana oraz owocowa. Ostatnim etapem jest podtrzymanie rezultatów, inaczej całkowita zmiana poprzednich nawyków żywieniowych. Od tego właśnie momentu śmiały plan powinien być zbilansowany w taki sposób, by dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Niezwykle znacząca jest również aktywność fizyczna. Bez niej efekt jojo jest tylko kwestią czasu.

Nie trzeba jednakże, wbrew pozorom, notorycznie uczęszczać na siłownię oraz poddawać się zawiłym treningom. Równie skuteczne będą także codzienne, intensywne spacery, zmiana środka lokomocji z samochodu na rower a również relaks w postaci wypraw na miejską pływalnię lub na okoliczne szlaki krajoznawcze..