Home › Leasing na samochód

Leasing na samochód

W sytuacji gdy posiadamy działalność gospodarczą warto pomyśleć o samochodzie firmowym. Auto firmowe pozwoli nam odciążyć swój prywatny samochód a także zaliczyć w kosztach opłaty jego użytkowania. Zakup auta służbowego możesz sfinansować pożyczką.

Pożyczka na samochód firmowy pozwoli nam na rozłożenie kosztów zakupu w dogodne raty comiesięczne.

Każdy przedsiębiorca planujący zakupić pojazd służbowy finansowany za pomocą kredytu samochodowego, w pierwszej kolejności powinien rozważyć, który samochód go konkretnie zainteresował.

Od rodzaju pojazdu właściwie zależy wysokość raty naszego kredytu.

Następny krok to wybór instytucji bankowej, gdzie zwrócimy się o pożyczkę. Warto porównać kilka ofert i najbardziej korzystną.

Przed wizytą w banku należy zebrać wszelkie dokumenty firmowe konieczne do kredytu. Jako finansowanie zakupu auta firmowego możemy wybrać pożyczkę na samochód służbowy albo kredyt obrotowy bez wytyczania konkretnego celu finansowania. Każdy z nich ma swoje plusy i minusy . Kredyt samochodowy jest zazwyczaj mniej oprocentowany, lecz pamiętać należy, że w dokumentach auta, jako prawny właściciel będzie widniał bank i odsprzedaż przed spłatą kredytu nie wchodzi w grę. Kredyt obrotowy wiąże się z większym oprocentowaniem, ale daje swobodną możliwość dysponowania środkami pieniężnym oraz pojazdem kupionym za nie. Bez względu na to, jaki kredyt weźmiemy w banku po zakupie pojazdu dla firmy możemy pozwolić sobie na zaksięgowanie do kosztów uzyskania przychodu wydatki z nim powiązane. Zakupując auto na kredyt, za koszty podatkowe uznać można: prowizja od kredytu, opłaty związane z spłacaniem kredytu a także odpisy amortyzacyjne..
Polecamy: leasing samochodowy

<< Poprzedni
Następny >>