Home › Leki na łysienie promowane przez nasz serwis

Leki na łysienie promowane przez nasz serwis

Z kwestią nadmiernego wypadania włosów ma problem coraz większa liczba panów, ale i pań.

Powodow takich sytuacji może być wiele, stąd niezmiernie ważna jest diagnostyka i wybór takiej metody leczenia, albo profilaktyki, który okaże się najbardziej wskazany. W terapii można wykorzystać dostępne preparaty naturalne np. olejek kokosowy, skrzyp polny czy algi. Dzięki płukankom z ich zawartością wzmocnimy włosy, ograniczymy ich wypadanie. Szybciej natomiast działać będą środki z chemicznymi składnikami, aczkolwiek te wykazują znacznie więcej niepożądanych skutków ich uzywania.

jakie suplementy na mase na poczatek

Bardzo duże znaczenie w profilaktyce ma dokładna pielęgnacja skóry głowy, zmniejszenie zabiegów na włosach (farbowanie, prostowanie, przesuszanie) i masaż skóry głowy, dzięki któremu pobudzamy cebulki włosów. Środki na receptę stosowane w zaawansowanych fazach chorób mogą być uzywane jedynie zgodnie z zaleceniami lekarza.

Wzrost włosów wspomaga minoxidil.

Preparaty z jego zawartością zwykle wmasować trzeba dwa razy dziennie. Czas działania to około 3 miesiące - w tym terminie powinny pojawić się nowe włosy w tych miejscach, w których je stracilismy.

Kolejna metoda to aplikowanie specyfiku z kortyzolem. Raz w miesiącu powtarzany jest wstrzyk, a efekt widoczny już po miesiącu.

Lekarz może zalecić dodatkową terapię. Wypada zaznaczyć, że z roku na rok wzrasta liczba leków i zabiegów wpływających na wzrost włosów.

To, z jakich przyczyn wypadają włosy ma znaczenie w wyborze najlepszej terapii. Babcine sposoby mogą być skuteczne w niegroźnych stanach zapalnych.

Jeśli nie ma efektu, wymagana jest wizyta u dermatologa, który przeprowadzi wywiad, zleci badania i dobierze metodę terapeutyczną..