Home › Z jakiej przyczyny bezustannie nie mogę schudnąć?

Z jakiej przyczyny bezustannie nie mogę schudnąć?

Ćwiczenia, dieta, głodówka, suplementy - ludzie, dla jakich nadprogramowe kilogramy stanowią prawdziwy kompleks są w stanie sięgnąć po w największym stopniu irracjonalne sposoby odchudzania polecane przez pseudo-profesjonalistów. Po kilku tygodniach stosowania się do restrykcyjnych zaleceń okazuje się, że w dalszym ciągu tracenie wagi nie zapewnia pożądanych rezultatów. Wręcz przeciwnie - odczuwa się nasilone zmęczenie, dyskomfort fizyczny a nawet niedogodności bólowe. Czym to jest spowodowane? Czynników, które za to odpowiadają jest parę i prawie wszelkie koncentrują się na nadmiernie niskokalorycznej diecie. Skoro jemy mało musimy odchudzać się. Wydaje się to wyraziste, niemniej jednak często okazuje się, że taka kaloryczna głodówka w żadnym wypadku nie jest dobra dla organizmu. Dieta odchudzająca nie ma być silnie restrykcyjna.

Musi być zbilansowana w taki sposób, żeby organizm ludzki dostawał wszystkie składniki odżywcze jakich pożąda do normalnego funkcjonowania.

Poza tym za niemożność zrzucenia zbędnych kilogramów odpowiedzialne mogą być także przewlekłe choroby metaboliczne bądź też hormonalne. Tu dlatego fachowcy doradzają, żeby przed podjęciem definitywnej decyzji o zastosowaniu restrykcyjnych diet redukcyjnych skonsultować się z doktorem, który określi wskazania i ewentualne przeciwwskazania. Warto także wykonać szereg fundamentalnych badań, które jednoznacznie stwierdzą, że zastosowanie jakichkolwiek diet oraz nasilonej aktywności fizycznej nie będzie dla organizmu zbyt wielkim a równocześnie niepewnym ciężarem..